5 sposobów jak podróżować za grosze?

Podróżowanie nie zawsze musi się wiązać z wydaniem dużej ilości pieniędzy. Odrobina kreatywności i dostęp do współczesnych technologii pozwala na to, aby nieustannie podziwiać świat. Tanie podróżowanie to taki sposób podróżowania, podczas którego spełniamy swoje marzenia, wydając przy tym jak najmniejszą ilość pieniędzy. Dzięki temu nie tylko zadbasz o pieniądze na bankowym koncie, ale także zwiększysz szansę na przeżycie ciekawej przygody.
W poniższym artykule przedstawimy kilka sposobów na to jak to zrobić.

1. Autostop, to najpopularniejszy sposób na zwiedzenia świata, a przy okazji poznanie ciekawych i interesujących ludzi.

Aby zapewnić sobie bezpieczeństwo warto podróżować ze współtowarzyszem. W przypadku nagłej zmiany planów warto też się zaopatrzyć w karton i marker. Kierowcy, którzy podwożą autostopowiczów zgodnie stwierdzają, że zabierają w podróż osoby, które wzbudzają u nich zaufanie, a w tym przypadku pomocny jest plecak i szeroki uśmiech na twarzy. O bezpieczeństwie należy też pamiętać będąc osobą podróżującą i nie wsiadać do aut, w których kierowca znacznie przekracza prędkość.

Image of three happy coffee men colleagues in cafe bar working indoors using mobile phone.

2. Praca na miejscu – nie ma miejsca na ziemi, w którym nie potrzebna jest dodatkowa para rąk.

Niektórzy podróżnicy kiedy brakuje im pieniędzy zaczynają rozglądać się za dodatkową pracą w barach, restauracji lub innych lokalnych biznesach. Ta taktyka jest dobra, ale wiąże się z nią duże ryzyko niepowodzenia. Lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z aplikacji PTjob, na której osoby poszukujące pracowników umieszczają ogłoszenie. Dzięki czemu osoba poszukująca dodatkowego zajęcia ma bezpośredni kontakt do osoby, która aktualnie szuka pomocy. Korzysta na tym i jedna i druga strona.

3. Praca zdalna.

Praca zdalna – to kolejny pomysł na to w jaki sposób można podróżować nie tylko latem, ale również w pozostałych porach roku. Copywriting, social media, grafika czy programowanie to tylko część zawodów, które można wykonywać niezależnie od swojego miejsca położenia. Warto wykorzystać dobrodziejstwa dzisiejszych czasów i pracować z dowolnego miejsca na świecie. Aby zadbać o komfort swojej pracy dobrze jest wyruszyć do miejsca, w którym jest stały dostęp do Internetu. Przydana również będzie odpowiednia przestrzeń do pracy, którą daje coworking lub wynajem małego biura.

A man dressed in warm knitted clothes sitting in the cozy camper trunk and enjoying the mountain lake view. Warm early autumn auto traveling concept inside car pilows and blankets view image.

4. Spanie w samochodzie i robienie jedzenia samemu.

Spanie w samochodzie i robienie jedzenia samemu – nie jest tajemnicą, że koszt noclegu oraz jedzenia pochłaniają znaczną część budżetu przeznaczoną na podróżowanie. Nic więc dziwnego, że nocleg w aucie staje się coraz popularniejszy i nie chodzi tutaj o spanie w samochodzie typu kamper. Komfortowe warunki do spania można również stworzyć w aucie osobowym. Przed taką podróżą warto zaopatrzyć się w nowy materac i przynajmniej raz przetestować to rozwiązanie w swoim aucie. Podobnie jest z jedzeniem, tutaj można zaopatrzyć się w kuchenkę gazową lub jedzenie liofilizowane. A i z pewnością warto zaopatrzyć się w odpowiednie naczynia, tak aby bez problemu przyrządzić smaczne potrawy.

5. Wyprawa rowerowa lub piesza wędrówka.

Wyprawa rowerowa lub piesza wędrówka – kto powiedział, że do poróżowania potrzebne jest auto. Tańszą alternatywą jest pociąg, a jeszcze lepszą i zdrowszą opcją jest rower lub zwiedzanie świata na nogach. W przypadku tej drugiej opcji przydadzą się wygodne buty i dobry, choć nie za duży plecach. Jeżeli chodzi o rower to tutaj przydadzą się sakwy oraz wcześniejsza wizyta w serwisie rowerowym. Przygotowując się też do takiej przygody warto pamiętać o ubraniach na każdą pogodę, tak aby wiatr lub deszcz nie przeszkodził w zwiedzaniu świata.